Biorhythms via e-mail biorytmy na
Biorhythms via e-mail
   


Dr. Wilhelm Flies
W XIX wieku, rozpoczął pierwsze badania dotyczące niektórych "rytmów" lub "cykli" życia, które później nazwano "Biorytmami". Słowo biorytm składa się z dwóch greckich słów "bios" i "rhythmos", które oznaczają "życie" i stałe lub okresowe "rytmy". Teorię Biorytmu określają i mierzą trzy podstawowe i ważne cykle ludzkiego życia: fizyczny, uczuciowy i umysłowyW XIX wieku, rozpoczął pierwsze badania dotyczące niektórych "rytmów" lub "cykli" życia, które później nazwano "Biorytmami". Słowo biorytm składa się z dwóch greckich słów "bios" i "rhythmos", które oznaczają "życie" i stałe lub okresowe "rytmy". Teorię Biorytmu określają i mierzą trzy podstawowe i ważne cykle ludzkiego życia: fizyczny, uczuciowy i umysłowy.

Wilhelm Fliess, szanowany i znany lekarz rozpoczął od 1890 roku w Berlinie, pionierskie badania nad Biorytmami. Fliess, który zauważył w cyklach 23 i 28 dni u wielu swoich pacjentów podwyższoną temperaturę, zaczął gromadzić dane statystyczne dotyczące występowania okresowej gorączki, chorób dzieci i podatność na choroby i śmierci. Na podstawie tych danych Fliess wywnioskował, że odkrył fundamentalne "okresy" w życiu człowieka.
Następnie dr Fliess opracował dwie główne teorie Biorytmu: pierwsza twierdzi, że przyroda daje człowiekowi "wewnętrzne zegary", które zaczynają kształtować czas od urodzenia i kontynuują go przez całe życie człowieka, a drugi mówi, że jeden z tych zegarów to zestaw cykli: 23-dniowy wpływa na kondycję fizyczną, cykl 28 dni wpływa na emocjonalną część człowieka i jego poziom wrażliwości.


Dr. Sigmund Freud
Współczesnym kontynuatorem pomysłów Fliessa był Sigmund Freud, człowiek o poglądach bardzo rewolucyjnych, jeśli weźmiemy pod uwagę czasy w jakich żył. Na początku swojej kariery Freud wykazał wielkie zainteresowanie i uznanie dla teorii Fliessa, a wkrótce stał się ich bliskimi przyjacielem.

Ważne pomysły mają tendencję do szybkiego rozprzestrzeniania się w środowisku naukowym. Dr Hermann Swoboda, profesor psychologii na Uniwersytecie Wiedeńskim, korzystała podczas pracy z młodzieżą z ustaleń Fliessa z przełomu XIX i XX wieku – dzięki nim udało się jej stworzyć teorię naukową na temat biorytmów.

Zaskakujące są wyniki badań, ponieważ np. okazało się, że pacjenci, którzy znaleźli się w częstotliwości występowania marzeń i niezwykłych procesów myślowych popadali zazwyczaj w stan gorączkowy, astmę, ataki serca – przy ustaleniu tych zależności istotne były obserwacje Fliessa.
Twój Biorytm osobisty:


Przeczytaj naszą Prywatność

 Biorytm na email!
 Administracja korzystająca/Opis
 Zaproś do Biorytmu
 Pocztówka Biorytm
 Partnership

 Oblicz swoje Biorytmy
 Kursy Biorytmów
 Co to są Biorytmy
 Historia Biorytmów
 Częste Pytania

 BioPodobieństwo pary
 Biorytmy VIP
 Skonfrontuj się z VIP!
 BioDesktop
 Koleżeńskie witryny 

Rozpocznij dzień Twój Biorytm

Kliknij, aby rozpocząć z nami!

Ctrl+D dodaj do Preferowanych

 

Pliki cookie pozwalają nam świadczyć nasze usługi. Korzystając z naszych usług, akceptujesz nasze wykorzystanie plików cookie.

OK
Dowiedz się więcej